Drukuj

Uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Siennicy

Administrator włącz .

28 lutego 2019 r., w Klubie Senior+, do budynku Klubu Senior+, na zaproszenie Wójta Gminy Siennica oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy, przybyło grono znakomitych gości, aby wspólnie z Seniorami świętować uroczyste otwarcie placówki. Przybyli goście, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem uroczystości, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń Klubu, rozmowy z Seniorami i  obejrzenia efektów Ich twórczości, zapoznania się z prezentacją, obrazującą to, co dotychczas działo się w Klubie.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00, krótkim przywitaniem wygłoszonym przez Wójta Gminy -  Stanisława Duszczyka . Następnie Monika Wilk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy, przedstawiła wszystkim zgromadzonym dalszy plan uroczystości. Po tym nastąpiło symboliczne przekazanie klucza, który z rąk Pani Kingi Jura – Zastępcy Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, powędrował do rąk Wójta Gminy Siennica, następnie do Kierownika GOPS, by finalnie trafić w najbardziej odpowiednie ręce – ręce Seniorów, których reprezentowała pani Antonina Gałązka. Wraz z kluczem, Seniorzy otrzymali życzenia, by w Klubie czuli się jak w domu.
Potem nastąpiło uroczyste poświęcenie pomieszczeń klubu, którego dokonał Ksiądz dziekan Marek Kasprzak, połączone z krótką modlitwą o rozwój tego miejsca i pomyślność jego uczestników.
Następnie goście zostali poproszeni o przejście do sąsiadującego z klubem, gmachu Zespołu Szkół w Siennicy, by uczestniczyć w dalszej części ceremonii. Tutaj nastąpiło uroczyste przywitanie osób, które zaszczyciły swoją obecnością otwarcie Klubu.
Powitanie rozpoczął Pan Wójt Stanisław Duszczyk, który na wstępie zaznaczył, iż zna zasady witania gości w określonej kolejności, ale pozwoli sobie na ich złamanie. W ten sposób jako pierwszych przywitał i wyróżnił wszystkich Seniorów, podkreślając, że to właśnie dla Nich dziś się spotykamy i dla Nich otwieramy ten budynek.
Wśród zaproszonych znaleźli się : Pani Kinga Jura – Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej, przedstawiciele instytucji powiatowych – Pan Janusz Zdzieborski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim, reprezentujący Starostę Mińskiego oraz Pani Grażyna Borowiec – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim. Nie zabrakło również reprezentantów powiatowych służb mundurowych. Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim, reprezentowali Pan Sebastian Ciastoń – Zastępca Komendanta  , Pan Dariusz Wiercioch – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oraz Pan Arkadiusz Wysocki – dzielnicowy Gminy Siennica. Duchowieństwo reprezentował ksiądz dziekan – Marek Kasprzak. Wśród obecnych znaleźli się przedstawiciele władz gminy – osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do powstania Klubu Senior+ : Pani Renata Nowakowska – obecna Skarbnik Gminy, Pan Grzegorz Zieliński – Wójt Gminy Siennica poprzednich kadencji, Pan Tomasz Gójski – dotychczasowy zastępca wójta oraz Pani Danuta Zwierz – dotychczasowa skarbnik. Pośród gości nie zabrakło przedstawicieli Rady Gminy w Siennicy, na czele z przewodniczącym – Panem Zenonem Jurkowskim. Swoją obecnością zaszczycili licznie zgromadzeni dyrektorzy, kierownicy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, które na co dzień współpracują zarówno z urzędem gminy jak i ośrodkiem pomocy społecznej , w tym przedstawiciele wolontariatu. Rangę uroczystości podniosła obecność lokalnych mediów.
Następnie został odczytany list gratulacyjny, który na ręce Pana Wójta przesłała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pani Elżbieta Rafalska.
W dalszej kolejności , krótką przemowę okolicznościową wygłosił Wójt Gminy Siennica, a potem głos zabrali przedstawiciele gości, w tym m.in. Pani Kinga Jura, która odczytała list gratulacyjny, wystosowany przez Pana Sylwestra Dąbrowskiego – Wicewojewodę Mazowieckiego. Gratulacje, słowa uznania i życzenia popłynęły z ust Pana Janusza Zdzieborskiego,  Pani Grażyny Borowiec, Pana Zenona Jurkowskiego, Pana Grzegorza Zielińskiego, Pana Tomasza Gójskiego oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Siennicy – Agnieszki Gańko.
Następnie,  w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowali się Seniorzy, uczniowie, nauczyciele a nawet sama Pani Dyrektor Gańko, w spontanicznym występie, wieńczącym cały program. Część artystyczna pokazała koloryt i różnorodność , a więc wszystko to, co wyróżnia siennicki Klub Senior+. Było nastrojowo i nostalgicznie, dzięki występowi Adriana Brody, który przy pomocy słów namalował poruszający pejzaż miejsca, w którym się znajdowaliśmy. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Seniorzy, którzy pod wodzą Pani Moniki Pszkit wykonali trzy piosenki, zaczynając od tych, na ludową nutę, a kończąc dość śmiało utworem Anny Jantar „Jambalaya”. Występ młodzieży z Zespołu Szkół w Siennicy, to pokaz umiejętności aktorskich, wykorzystanych do przedstawienia przerysowanej wizji funkcjonowania Seniorów. Śmiech i oklaski, pokazały, że zgromadzona publiczność ma duże poczucie humoru i jedocześnie dystans do poruszanych tematów.
Umiejętności wokalne i taneczne, zaprezentowane przez uczniów oraz nauczycieli, ponownie zaskoczyły wszystkich obecnych, a wisienką na torcie było międzypokoleniowe wykonanie utworu grupy Kombii „Pokolenie”.
Na zakończenie uroczystości, w imieniu Seniorów głos zabrał Pan Ryszard Łubkowski - wolontariusz, który w pięknych, ciepłych słowach, odniósł się  do idei powstania klubu  i podziękował za zorganizowanie dzisiejszej uroczystości.
Na koniec uroczystości, na gości czekał poczęstunek, przygotowany we współpracy z Zespołem szkół w Siennicy, ale swój akcent zaznaczyły również Seniorki, które – jak na Tłusty Czwartek przystało – przygotowały pyszne pączki i faworki.
Po uroczystości zostały wspomnienia, zdjęcia oraz ciepłe i wzruszające wpisy w księdze pamiątkowej.

Dziękujemy gościom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w  zorganizowanie tej pięknej uroczystości.